"Siedzimy w tym po uszy" - czyli nagrywamy audiobooki

"Siedzimy w tym po uszy" - czyli nagrywamy audiobooki
Dom Kultury
01.03.2022 22:00

W obrębie projektu, który realizowany był od 1 lipca do31 grudnia 2021 r.w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie w Rucianem Nidzie, zaprosiliśmy społeczność lokalną do wspólnego nagrania 2 audiobooków:

  1. Podziel się tym, co twORZYSZ. Antiologia Orzyska -  CD z twórczością własną orzyszan
  2. "Moralnośc Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w ramach Narodowego Czytania 2021

Audiobooki zostały zarejestrowane w studio nagrań w Orzyszu oraz wydane w poudiastaci płyt CD (150 szt.) oraz na pen drivach (100 szt.). 

Do nagrań zaprosiliśmy całą społeczność, począwszy od dzieci, które potrafią już czytać a skończywszy na seniorach. Wyłoniliśmy i pokazaliśmy tych mieszkańców Orzysza, którzy maja talent literacki i piszą krótkie formy prozatorskie lub poetyckie, a jest grono takich twórców w naszej społeczności.

Nagrania „Moralności Pani Dulskiej” rozpoczęliśmy 16 sierpnia 2021 w grupie 15 osobowej Audiobook został zrealizowany oraz upubliczniony na kanale Youtube Polany Kultury w Orzyszu dnia 5 września 2021 r.

Zebraliśmy 10 autorów i dokonaliśmy wspólnie z nimi wyboru tekstów do audiobooka autorskiego. Nagrania rozpoczęliśmy 30 października w studio nagrań Polany Kultury w Orzyszu.Zapraszamy do obejrzenia video zapowiedzi powstawania Antologii Orzyskiej.

 

Video prezentacje poszczególnych autorów.

1. Zbigniew Chojnowski - fragment książki poetyckiej "Rozwidlenia" pt. "Guty (pamięć miejscowa)", czyta Zbigniew Chojnowski

 

2. Witold Wysmułek - "Biegnij", czyta Witold Wysmułek

 

3. Zofia Zecer-Ciszewska - poezja, czyta Zofia Zecer-Ciszewska

 

4. Michał Galczak - "Opowieść okrutna", czyta Katarzyna Galczak

 

 

W ramach
Audiobooki- "Moralność Pani Dulskiej", "Podziel się tym co twORZYSZ", "Balladyna" na tle choinki.
Loga Działaj lokalnie, SPDiM.pl , Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko - Amerykańska fundacja Wolności.
W studiu nagrań kobieta, przed nią mikrofon.
Sebastian Zajkowski w studiu nagrań.