I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa

I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Dom Kultury
02.08.2016 12:00

I Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa odbył się w niedzielę 21 sierpnia 2016 na hali MOSiR. Towarzyszyła mu twórcza i podniosła atmosfera, nie brakło ani wzruszeń ani dynamiki.

Wspólna tematyka – różnorodna stylistyka – tak można podsumować pełny wachlarz propozycji konkursowych, jakich publiczność miała okazję wysłuchać. Piosenka żołnierska i patriotyczna była wykonywana w konwencji rap, folk, metal, pop oraz w tradycyjnych aranżacjach. Zgromadziła 29 wykonawców z całej Polski: Jelenia Góra, Gdynia, Szczecinek, Mińsk Mazowiecki, Ełk, Pisz, Kalinowo, Chełchy, Wydminy, Bemowo Piskie, Gaudynki i Orzysz.

Konkurs muzyczny rozpatrywany był w 3 kategoriach:

  1. wokaliści poniżej 18 roku życia
  2. wokaliści 18+
  3. zespoły

Każdy uczestnik prezentował 2 utwory konkursowe, które oceniło JURY w składzie: Magdalena Rydel, Małgorzata Kalinowska i Mariusz Trupacz. Nagrody zostały rozdane w sposób następujący:

KATEGORIA WOKALIŚCI PONIŻEJ 18 LAT

            I miejsce i statuetka Tytanowego Tygrysa– Natalia Bożewicz z Kalinowa

            II miejsce – Katarzyna Romot z Pisza

            III miejsce – Aleksandra Milko z Ełku

            Ex quo III miejsce – Aleksandra Szczerbowska z Mińska Mazowieckiego

            wyróżnienie – Arkadiusz Syrnicki z Wydmin

            wyróżnienie – Maria Witkowska z Ełku

KATEGORIA WOKALIŚCI 18+

I miejsce i statuetka Tytanowego Tygrysa– Tomasz Osica z Mińska Mazowieckiego

            II miejsce – Kamil Kowalski ze Szczecinka

            III miejsce – Barbara Majewska z Mińska Mazowieckiego

            wyróżnienie – Dominik Gudowski (SOVA) z Jeleniej Góry

KATEGORIA ZESPOŁY:

            I miejsce i statuetka Tytanowego Tygrysa – REVERSED z Gdyni

            II miejsce – RELING z Gdyni

            III miejsce – Orzyszanki

            wyróżnienie – Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Orzyszu

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Burmistrza Orzysza, Zbigniewa Włodkowskiego.

Nagrody w postaci mikrofonów dynamicznych i pojemnościowych, słuchawek bezprzewodowych i przewodowych, plecaków, maskotek i powerbanków ufundowali sponsorzy, którym bardzo serdecznie dziękujemy:

            - Dowódca 15 Mazurskiego Batalionu Saperów

            - P. Jolanta Rakowska

            - P. Małgorzata Malik

            - P. Iwona Zyzik

            - Żandarmeria Wojskowa – Wydział w Bemowie Piskim

            - Państwo Aneta i Andrzej Lipińscy

            - firma rodzinna Jakołcewiczowie

Dzień ogólnopolskiego konkursu obfitował w dodatkowe atrakcje. Gościliśmy popularnego karykaturzystę, P. Szczepana Sadurskiego, który wykonywał portrety wszystkim odważnym. Odbył się także pokaz walki wręcz przygotowany i zaprezentowany przez I Batalion Zmechanizowany Szwoleżerów Mazowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pokaz składał się z dwóch części: czarnej i zielonej taktyki oraz walki w bliskim kontakcie.

            Konkurs został zorganizowany przez orzyski Dom Kultury.

Dziękujemy Partnerom Konkursu: 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, 15 Mazurskiemu Batalionowi Saperów oraz Żandarmerii Wojskowej Wydział w Bemowie Piskim.

Patronat medialny sprawowała największa internetowa platforma wymiany informacji między wykonawcami a branżą muzyczna – Fabryka Zespołów.

Na scenie zespół w mundurach galowych. Trzymają mikforony i klaszczą w dłonie. W tle flaga Polski. III Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Zespół na scenie gra na gitarach i perkusji. Po środku dziewczyna trzyma mikrofon, śpiewa. W tle flaga Polski. Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.
Trzy osoby przy stoliku. Rozmawiają, na stole trzymaja podkładki z kartkami.
Cztery osoby. Dwie kobiety, dwóch mężczyzn, jeden mężczyzna w wojskowym mundurze galowym. W tle godla z orłem, godło Orzysza
Ludzie na scenie podczas wręczania dyplomów. Przegląd piosnenki patriotycznej i żolnierskiej w Orzyszu.
Kobiety w strojach ludowych. Zespół Orzyszanki. Podczas I edycji Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. W tle flaga Polski, oraz logo z tygrysem.
Burmistrz Orzysza uściskuje dłoń chłopcu. Obok Pani Dyrektor Polany Kultury. Z prawej strony mężczyzna w mundurze galowym. w tle flaga Polski
Burmistrz Orzysza wręcza dyplom kobiecie. Obok Pani Dyrektor Polany Kultury w Orzyszu. Z prawej strony mężczyzna w wojskowym mundurze galowym. W tle flaga Polski, oraz logo z tygrysem.
Ludzie przed sceną podczas I edycji Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. Laureaci z dyplomami. Burmistrz Orzysza, Pani Dyrektor Polany Kultury w Orzyszu. Ludzie z widowni robią zdjęcia.
Dwójka osób z pluszowymi tygrysami, z tyłu Burmistrz Orzysza, oraz mężczyzna w wosjkowym mundurze galowym.
Ludzie przed sceną podczas I edycji Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. Z tyłu perkusja, w tle flaga Polski i logo z tygrysem.
Dzieci i Pani dyrektor Polany Kultury w Orzyszu, która trzyma mikrofon przed dziewczynką. W tle flaga Polski i logo z tygrysem. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa.
Mężczyzna śpiewa, trzyma mikrofon. W tle flaga Polski. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Mężczyzna na scenie, śpiewa, trzyma mikrofon. Z tyłu perkusja, statywy mikrofonowe. W tle flaga Polski.
Kobieta śpiewa, trzyma w ręku mikrofon. W tle logo z tygrysem. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Dwóch mężczyzn siedzi w fotelach. Jeden rysuje portret drugiego. W lustrze za nimi odbijają sie ludzie.
Mężczyzna gra na keyboardzie. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Chłopiec w wosjkowej czapce z daszkiem, śpiewa do mikrofonu. Z tyłu mężczyzna gra na gitarze. W tle na ścianie logo z tygrysem. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa
Chłopiec w wojskowej czapce z daszkiem, śpiewa do mikrofonu. Z tyłu perkusja, W tle logo z tygrysem. I edycja Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa.
Dziewczynka trzyma mikrofin, śpiewa. W tle lafa Polski. Przegląd piosenki partiotycznej i żołnierskiej.
Dwie osoby siedzą przy stoliku. Z lewej Pani Dyrektor Polany Kultury, z prawej męzczyzna w galowym mundurze wojskowym. Na stoliku obru, kosz ze słodyczami.
Dziewczyna na scenie, trzyma w ręku mikrofon, śpiewa. Z prawej strony na scenie statyw mikrofonowy, perkusja. W tle flaga Polski.
Mężczyzna uśmiecha się, trzyma w ręku kartkę ze swoim portretem, w rogu kartki logo z tygrysem.
Dziewczyna na scenie, w ręku trzyma mikrofon, śpiewa. W tle flaga Polski.
Dzwie osoby siedzące na fotelach. Z lewej strony mężczyzna rysuje portret kobiety siedzącej naprzeciwko niego.
Dziewczyna śpiewa na scenie,  trzyma statyw mikrofonowy. Za niąstatyw mikrofonowy, talerze perkusji. W tle flaga Polski,
Pani Dyrektor Polany Kultury stoi na scenie i mówi do mikrofonu. Za nią perkusja. W tle flaga Polski, logo z tygrysem. Podczas przeglądu piosenki patriotycznej i żołnierskiej w Orzyszu.
Kobieta na scenie, trzyma mikrofon, śpiewa. Za nia perkusja i statyw mikrofonowy. W tle flaga Polski, z prawej strony logo z tygrysem. podczas przeglądu piosenki patriotycznej i żołnierskiej w Orzyszu
Dwie kobiety na scenie. Kobieta po lewej siedzi na krześle i gra na gitarze, po prawej stronie kobieta stoi, trzyma mikofon, śpiewa. Z tyłu perkusja, w tle flaga Polski i logo z tygrysem. Podczas przeglądu piosenki patriotycznej i żolnierskiej w Orzyszu.
Hala widowiskowo sportowa MOSiR w Orzyszu. Widownia siedzi na krzesełkach.
Grupa osób na scenie, w rekach trzyma podziękowania. W tle flaga Polski, oraz logo z tygrysem. Podczas przeglądu piosenki patriotycznej i żołnierskiej w Orzyszu
Dwie kobiety i męzczyzna na scenie, w rekach trzymaja podziękowania. Mężczyzna jest w mundurze wojskowym. W tle logo z tygrysem. Podczas I przegladu piosenki patriotycznej i żołnierskiej W Orzyszu.
Dwóch mężczyzn na scenie. Po lewej mężczyzna siedzi na krześle i gra na gitarze, po prawej meżcyzna stoi przed statywem mikrofonowym, śpiewa. Z tyłu perkusja. W tle flaga Polski, logo z tygrysem.